Jak wygląda prawdziwy kobiecy orgazm?” / „Co się dzieje podczas kobiecego orgazmu?”

29 paź 2022
minut
czytania
Jak wygląda prawdziwy kobiecy orgazm?” / „Co się dzieje podczas kobiecego orgazmu?”

Po pierwsze, nie ma tylko jednego sposobu na kobiecy orgazm. Doświadczenie jest różne dla wielu kobiet i zależy od kilku czynników, takich jak to, czy zabawiasz się sama, używasz zabawek erotycznych lub uprawiasz seks z partnerem (lub wieloma partnerami).

Odpowiedzi na zagadkę kobiecego orgazmu nie znajdziesz w filmach erotycznych czy głównym nurcie filmów pornograficznych, które mają tendencję do priorytetowego traktowania męskiej przyjemności i rzadko przedstawiają kobiecy seks oralnego (lub inny seks niepenetracyjny).

Przy tak dużej ilości seksu performatywnego dostępnego na wyciągnięcie ręki, trudno nie wpaść w pułapkę nierealistycznych oczekiwań, jeśli chodzi o przeżywanie prawdziwego orgazmu. Przeanalizujmy zatem naukę. Kobiecy orgazm jest najczęściej osiągany poprzez stymulację łechtaczki. Badanie z 2017 roku zawiera dane, że 37% amerykańskich kobiet potrzebuje stymulacji łechtaczki, aby osiągnąć orgazm, a 66% kobiet stwierdziło, że seks był lepszy, gdy partner jej dotykał. To znacznie więcej niż 18% badanych kobiet, które stwierdziło, że osiągnęło orgazm tylko dzięki penetracji pochwy.

Co w związku z tym dzieje się w twoim ciele podczas orgazmu? Twoje mięśnie narządów płciowych kurczą się i wypełniają krwią, a tętno wzrasta. Tymczasem twój mózg uwalnia hormony dobrego samopoczucia, oksytocynę i dopaminę, co prowadzi do uczucia intensywnego szczęścia. Brzmi świetnie, prawda? Kto chciałby odmówić sobie tej przyjemności?

Przyjemność jest kluczowa, jeśli chodzi o kobiecy orgazm, a podejście „praktyka czyni mistrza” może być zabawne, gdy odkrywasz, co działa dla ciebie najlepiej. Łechtaczka jest bardziej złożona, niż nam się wydaje i potrzebuje więcej uwagi, niż zwykle jej poświęcamy. Jeśli nie zawsze udaje Ci się osiągnąć orgazm, to jest to ok i całkowicie normalne! Samodzielna eksploracja z masażerem SKYN to świetny sposób na lepsze zrozumienie swojego ciała, co z kolei może pomóc w osiągnięciu orgazmu podczas seksu z partnerem. Więc może pytanie, które należy zadać brzmi: co się dzieje, kiedy TY masz orgazm?

Intymne rozmowy SKYN® Condoms, Lubricants and Massagers

Bądź na bieżąco z naszymi nowościami i ofertami.
Odbierz 15% zniżki na pierwsze zamówienie!

-->