Jak zwiększyć libido?

6 cze 2023
minut
czytania
Jak zwiększyć libido?

W pewnym momencie przytrafia się to każdemu - utrata libido, która sprawia, że czujemy się nieswojo w sypialni. Czasem przyczyną nagłej utraty chęci na seks mogą być stresujące wydarzenia czy zmęczenie, innym razem jest to spowodowane codziennymi obowiązkami, takimi jak praca czy dzieci. 

Prawie każdy z nas w pewnym momencie zmierzy się z niskim popędem seksualnym czy jego brakiem, a to z kolei może prowadzić do takich problemów jak obniżona samoocena, poczucie odrzucenia ze strony partnera, czy napięć w związku. 

Istotne jest, aby pamiętać, że istnieje wiele zewnętrznych czynników, które wpływają na to, jak się czujemy - i nie jest to niczyja wina. Są jednak pewne rozwiązania, które można spróbować wdrożyć. Pamiętaj jednak, aby na samym początku skonsultować się z lekarzem, by wykluczyć wszelkie możliwe przyczy hormonalne czy fizyczne. Jeśli to nie są jednak czynniki zdrowotne, oto kilka rzeczy, które możesz wypróbować aby dodać nieco pikanterii sprawom łóżkowym:

  • Poeksperymentuj z zabawkami erotycznymi - dla wielu osób, osiągnięcie podniecenia może być wyzwaniem. Jeśli nie do końca wiesz, jaka stymulacja cię podnieca, jesteś ciekaw, co działa najlepiej, co może być przyjemne - wypróbowanie zabawek erotycznych (solo lub z partnerem!) może być nie tylko bardzo odkrywcze, ale również stać się doskonałą zabawą. Sex toys mogą pomóc ci się dowiedzieć, jak silnej stymulacji potrzebujesz i gdzie. Wiedza o tym, co sprawia przyjemność, może pomóc poczuć się pewniej w sypialni i przywrócić ekscytację z łóżkowych zbliżeń. 
  • Spróbuj seksu w różnych miejscach - hej, nie bez powodu ludzie zazwyczaj uprawiają seks w łóżku - jest miękkie, ciepłe i wygodne... ale to nie znaczy, że nie warto poeksperymentować! Niektóre pary uważają, że uprawianie seksu na świezym powietrzu jest bardzo ekscytujące (pod warunkiem, że jest to odosobniony obszar!) - pomyśl np. o kempingu! Jeśli nie jesteś aż tak odważny, możesz wypróbować różne pomieszczenia w domu - kuchnia, salon, łazienka... a może domowe biuro? 
  • Odgrywanie ról - może fantazjujesz o serwisancie sprzętu AGD przed Twoimi drzwiami w obcisłej koszulce? Nie, nie dla Ciebie? To nic! Na pewno w Twojej głowie pojawia się inna fantazja. PRawie każdy je ma, a odgrywanie ich może być baaaardzo podniecające. Francuskie pokojówki, policjalnci - cokolwiek cię kręci, nie bój się trochę poudawać (kostiumy też mogą się przydać!).

Na koniec pamiętajmy, że podniecenie i chęć na seks opiera się na szczerej komunikacji. Wytłumaczenie partnerowi, czego oczekujesz i wsłuchanie się w jego potrzeby, a następnie eksplorowanie tych oczekiwań w bezpieczny sposób, wymaga otwartej i szczerej komunikacji. I ostatecznie ta otwarta komunikacja jest drogą do większej intymności we wszystkich aspektach życia, również w sypialni. 

Intymne rozmowy SKYN® Condoms, Lubricants and Massagers

Bądź na bieżąco z naszymi nowościami i ofertami.
Odbierz 15% zniżki na pierwsze zamówienie!

-->