Koniec Z Luką Orgazmową

31 paź 2022
minut
czytania
Koniec Z Luką Orgazmową

Zjawisko luki orgazmowej istnieje naprawdę. Na szczęście, dzięki odpowiedniej wiedzy, możemy wspólnie popracować nad jej wyeliminowaniem ❤

Z problemem luki orgazmowej borykają się głównie pary w związkach heteroseksualnych… polega on na tym, że mężczyźni, znacznie częściej niż kobiety, przeżywają orgazm. 95% heteroseksualnych mężczyzn twierdzi, że zazwyczaj lub zawsze doświadczali orgazmu podczas seksu, w porównaniu do 65% kobiet (tylko 39% kobiet w wieku szkolnym). Dane różnią się w zależności od badań, ale wniosek jest taki sam: heteroseksualni mężczyźni szczytują częściej niż kobiety, z którymi sypiają.

Dlaczego kobiety heteroseksualne mają mniej orgazmów niż mężczyźni heteroseksualni?

…Przyjrzyjmy się dwóm innym lukom, które pomogą odpowiedzieć na to pytanie.

Seks lesbijek, a seks w związku heteroseksualnym: Badania pokazują, że luka orgazmowa nie dotyczy związków lesbijskich — sczytują one w 86% przypadków. Co ciekawe, na wskaźniki orgazmu u mężczyzn nie ma wpływu ich orientacja seksualna.

Kobiety samotne, a kobiety w związkach: Kobiety szczytują znacznie częściej podczas masturbacji niż podczas seksu z partnerem.

Luka w orgazmie to problem kulturowy

Jeśli lesbijki i masturbujące się kobiety osiągają więcej orgazmów niż kobiety uprawiające seks z mężczyznami… co wpływa na różnicę między płciami w seksie heteroseksualnym?

 

Seks penetrujący jest przeceniany

Zaledwie 3 do 10% kobiet doświadcza orgazmu tylko z penetracji, a jednak jako społeczeństwo konsekwentnie przedstawiamy obrazy szczytujących kobiet po stosunku w filmach i w telewizji.

Nasz język opowiada podobną historię. Używamy zamiennie słów „seks” i „stosunek”, a stymulacja łechtaczki jest uważana za „grę wstępną”, a nie za część głównego wydarzenia. Mamy niezliczoną ilość pseudonimów dla „penisa” i niewiele (jeśli w ogóle) dla łechtaczki. Wszystko to prowadzi do błędnych informacji, fałszywych oczekiwań i wątpliwości par, które myślą, że robią to źle.

Kobieca satysfakcja to temat tabu

Po pierwsze, edukacja seksualna zazwyczaj nie koncentruje się na przyjemności. W czasie okresu dojrzewania nasza definicja „seksu” opiera się na tym, że mężczyzna ma erekcję, a kończy na wytrysku. Nasze społeczeństwo ocenia kobiety za to, że czerpią przyjemność z seksu, że uprawiają seks przypadkowy i że mają wielu partnerów seksualnych. A przecież umiejętność otwartej komunikacji z partnerem to klucz do osiągnięcia orgazmu.

Dodatkowo wiele kobiet ma problem z poczuciem własnej wartości podczas zbliżenia…niemożliwe jest przecież, aby osiągnąć orgazm cały czas wciągając brzuch. Wreszcie satysfakcja z seksu wymaga świadomości, którą pochwalić się może niewielu z nas w codziennym życiu, a co dopiero w życiu seksualnym.

W rozmowie z Cosmo Nicki Minaj zaznaczyła, że wymaga orgazmu od swoich partnerów seksualnych. Wyjaśniła również, że uczy swoich przyjaciół, jak żądać (i otrzymywać) orgazmy od ich męskich partnerów: „Uważam, że kobiety powinny żądać orgazmu. Mam przyjaciółkę, która jeszcze nigdy w życiu go nie miała. Nigdy! To boli moje serce. To chore.”

Mam przyjaciółkę, która jeszcze nigdy w życiu go nie miała. Nigdy!
Nicki Minaj

Koniec z luką orgazmową

Poradzenie sobie z nierównością w kwestii orgazmu wymaga odpowiedniej edukacji, poznania łechtaczki i chęci zastosowania wiedzy w praktyce.

Konieczna jest stymulacja łechtaczki i penetracja na tym samym poziomie. Większość kobiet potrzebuje stymulacji łechtaczki, a nie samej penetracji, by osiągnąć orgazm. Zarówno kobiety jak i mężczyźni muszą to zrozumieć i się do tego stosować.

W kwestii zjawiska luki orgazmowej mamy jeszcze dużo do zrobienia – nie tylko jeśli chodzi o podnoszenie świadomości jego istnienia, ale także badania powodów, dla których kobietom tak trudno jest prosić o orgazmy i je przyjmować. Musimy dać ludziom narzędzia oraz budować ich pewność siebie, by mogli komunikować potrzeby swoim partnerom.

Dobrym rozwiązaniem może być włączenie na stałe gadżetów erotycznych do życia seksualnego. Wibratory są świetnym dodatkiem do gry wstępnej, ale mogą być także używane zewnętrznie podczas seksu penetrującego.

Poradzenie sobie z luką orgazmową to niezwykle trudne zadanie. Jedno jest jednak pewne: w przyjemności chodzi o ciągłe odkrywanie.

Intymne rozmowy SKYN® Condoms, Lubricants and Massagers

Bądź na bieżąco z naszymi nowościami i ofertami.
Odbierz 15% zniżki na pierwsze zamówienie!

-->