Masturbacja: Odkrycie płci

31 paź 2022
minut
czytania
Masturbacja: Odkrycie płci

Dlaczego masturbacja jest postrzegana głównie jako „męska sprawa”?

Młodzi mężczyźni od dawna cieszą się opinią najbardziej zapalonych amatorów masturbacji na świecie – ale co z ich koleżankami? Rozprawmy się z niektórymi stereotypami dotyczącymi masturbacji związanymi z płcią, przyglądając się danym pochodzącym z najnowszych badań nad seksualnością.

Z nowego badania opublikowanego w Journal of Sex Research wynika (być może nie jest to zaskakujące), że młodzi mężczyźni i kobiety mają zbliżone nawyki w zakresie masturbacji.

W tym badaniu miłości własnej zebrano wyniki ankiety przeprowadzonej wśród 1452 mężczyzn i 1566 kobiet w wieku od 18 do 22 lat. I choć oczywiście było kilka różnic między płciami, ogólne wnioski z badania potwierdzają, że „duża część mężczyzn i kobiet ma podobne doświadczenia”.

Na przykład, mężczyźni zazwyczaj zaczynają się masturbować w wieku 12,5 lat, podczas gdy kobiety zaczynają średnio w wieku 13,7 lat. 95,4% mężczyzn i 86,8% kobiet przyznało się do fantazjowania podczas masturbacji.

Badanie obaliło również tezę, że „dziewczyny potrzebują zabawek, aby rozładować napięcie seksualne”. Tylko około 8% kobiet – w porównaniu do 1,4% mężczyzn – przyznało, że regularnie korzysta z zabawek erotycznych podczas masturbacji.

Ponownie, liczby te nie są w 100% takie same i różnią się w zależności od kraju, ale różnice są nadal znacznie mniejsze, niż sądziłoby nasze społeczeństwo.

Badanie przeprowadzone w Szwecji, gdzie postawy dotyczące seksu i płci należą do najbardziej postępowych na świecie, wykazało, że statystyki są jeszcze bardziej zbliżone niezależnie od płci. Wynika to niewątpliwie z faktu, że coraz mniej jest wstydu seksualnego związanego z kobiecą przyjemnością i kobiecym ciałem . Można to zaobserwować w języku szwedzkim, gdzie słowo „klittra” (oznaczające kobiecą masturbację) zostało dodane do oficjalnej listy nowych słów Szwedzkiej Rady Językowej w 2015 roku.

Kiedy społeczeństwo zacznie akceptować kobiecą masturbację jako równą męskiej… równie przyjemną, równie częstą, równie swobodną – wtedy naprawdę zaczniemy coś osiągać. Być może wtedy przepaść między orgazmami stanie się przeszłością.

Ale dziś nasza praca jest daleka od zakończenia – nie tylko w zakresie podnoszenia świadomości o jej istnieniu, ale także w badaniu głębokich i złożonych powodów, dla których kobietom tak trudno jest prosić o orgazm i go otrzymać. Musimy dać ludziom narzędzia, których potrzebują do odkrywania własnej przyjemności seksualnej oraz zyskania pewności siebie, która umożliwi im otwartą komunikację z partnerem i samym sobą.

Równouprawnienie seksualne zaczyna się od akceptacji siły kobiecej oraz przyjemności

Intymne rozmowy SKYN® Condoms, Lubricants and Massagers

Bądź na bieżąco z naszymi nowościami i ofertami.
Odbierz 15% zniżki na pierwsze zamówienie!

-->