Odkrywanie „peakingu”: (Prawie) magiczna technika masturbacji

29 paź 2022
minut
czytania
Odkrywanie „peakingu”: (Prawie) magiczna technika masturbacji

A gdybyśmy powiedzieli ci, że prosta technika masturbacji zwana peakingiem może pozwolić ci na przeżywanie lepszych orgazmów, czy nie spróbowałbyś tego? Oczywiście!

Peaking (nazywany również edging, kontrola orgazmu, surfing lub teasing) to praktyka doprowadzania się do „szczytu” podniecenia – tuż przed zbliżającą się kulminacją – a następnie zaprzestanie stymulacji i ponowne jej rozpoczęcie. Ideą peakingu jest to, że powtarzając ten wzorzec zatrzymania i ponownego rozpoczęcia, osiągniesz podwyższony stan podniecenia seksualnego i w rezultacie doświadczysz bardziej intensywnego orgazmu. Badania dotyczące upodmiotowienia kobieti przyjemności wykazują, że 66% kobiet, które korzystały z techniki peakingu doświadcza mocniejszych i dłuższych orgazmów.

Jeśli lepsze orgazmy nie są wystarczającym argumentem, oto kilka dodatkowych korzyści, które wiążą się z peakingiem.

Peaking pomaga osiągnąć orgazm. Aby doświadczyć silniejszych orgazmów, musisz przede wszystkim umieć osiągnąć szczytowanie. Dla wielu kobiet próba osiągnięcia orgazmu podczas seksu jest stresująca. Tak bardzo, że tylko 65% kobietosiąga orgazm podczas .seksu heteroseksualnego. Budowanie podniecenia seksualnego poprzez peaking i stymulacjałechtaczkimoże pomóc kobietom czuć się bardziej komfortowo w sytuacji intymnej, zwiększając szanse na orgazm.

Peaking sprawia, że możesz wytrzymać dłużej. W 1956 r. Journal of Sexual Medicine opublikował artykuł, w którym wprowadzono metodę zatrzymania i ponownego rozpoczęcia stymulacji w leczeniu przedwczesnego wytrysku. Technika, którą teraz nazywamy peakingiem, pomaga mężczyznom kontrolować wytrysk. Badania wykazują, że mężczyźni wytrzymują średnio 5,4 minuty zanim osiągną orgazm podczas seksu z penetracją, podczas gdy kobietom zajmuje to prawie trzy razy więcej czasu. Praktykowanie peakingu z metodą zatrzymania i ponownego rozpoczęcia stymulacji może pomóc wyrównać te dysproporcje.

Peaking pomaga zniwelować przepaść między orgazmami. Powiedzieliśmy to już wcześniej i powtórzymy jeszcze raz: przepaść między orgazmami naprawdę istnieje. Ponieważ nasza kultura tak bardzo skupia się na penetracji, wiele heteroseksualnych kobiet walczy, aby mieć orgazm podczas seksu. Ale prawda jest taka, że tylko 3 do 10% kobiet jest w stanie osiągnąć orgazm w wyniku samej penetracji. Liczby te podkreślają znaczenie stymulacji łechtaczki. Wypróbowanie peakingu z partnerem może pomóc wam dowiedzieć się, co lubicie i zniwelować przepaść między orgazmami w waszej relacji.

Peaking zwiększa samoświadomość i pewność siebie. Świadomość ciała i wiedza o tym, co działa na Ciebie, a co nie, jest podstawą peakingu. Praktykując regularnie, samemu lub z partnerem, peaking może pomóc ci stać się bardziej zgodnym ze swoimi zmysłami i pragnieniami. Im lepiej poznasz, co cię kręci, tym mocniej się poczujesz i tym lepiej będziesz w stanie komunikować swoje pragnienia z partnerem.

Istnieje wiele sposobów na poznanie peakingu, ale bez względu na to, który z nich wypróbujesz, pamiętaj, że to nie jest wyścig.

Ciało każdego człowieka jest inne, ale z czasem i praktyką będziesz w stanie odkryć, co działa na ciebie. W międzyczasie, oto kilka sposobów, aby zacząć.

Pobaw się sam/sama. Najczęstszą metodą stosowaną zarówno przez kobiety , jak i mężczyzn jest metoda zatrzymania i ponownego rozpoczęcia stymulacji. Polega ona na zapewnianiu sobie samemuprzyjemności , aż do momentu prawie dojścia do orgazmu, a następnie zatrzymanie na około 30 sekund. Jeśli nie chcesz całkowicie się zatrzymać, możesz również spowolnić ruchy lub skupić swoją uwagę na innym miejscu na ciele. Chcesz, aby twój poziom podniecenia seksualnego znacznie spadł, ale nie zniknął całkowicie. Powtarzaj ten proces, aż będziesz gotowy do osiągnięcia orgazmu.

Użyjzabawek erotycznych. Kobietymogą skorzystać z zalet peakingu za pomocą zabawki wyposażonej w element stymulujący łechtaczkęzbudowany specjalnie z myślą o przyjemności kobiecego ciała. Ponadto modele wibratorów z łatwo dostępnym przyciskiem wł./wył. ułatwiają zatrzymanie i ponowne rozpoczęcie stymulacji.

Zrób to z partnerem. Komunikacja jest niezwykle ważna, gdy praktykujesz peaking z drugą osobą. Musisz powiedzieć drugiej osobie, gdy osiągnięty zostanie prawie maksymalny punkt i chcesz, żeby stymulacja została zatrzymana. Musisz również jasno określić, kiedy jesteś gotowa na orgazm, aby uniknąć poczucia frustracji, że twój partner się wstrzymuje. W chwilach przerwy poproś partnera, aby przeniósł swoją uwagę na inne części twojego ciała, takie jak sutki czy szyja.

Możesz praktykować peaking tak długo, jak chcesz, ale powinnaś mieć na uwadze zanikające orgazmy. Zjawisko to może spowodować, że poczujesz, że miałaś pół orgazmu lub że przemknął on niezauważony pod koniec sesji peakingu. Zanikające orgazmy mogą się zdarzyć, gdy zatrzymałaś peaking zbyt wcześnie lub gdy zbyt długo zwlekałaś z orgazmem. Dobra wiadomość jest taka, że im więcej będziesz praktykować i poznawać swoje ciało, tym szybciej będziesz w stanie dowiedzieć się, jak unikać zanikających orgazmów i osiągnąć najlepszy orgazm z możliwych.

Jesteś teraz gotowa na danie sobie trochęprzyjemności własnej i rozpoczęcie praktykowania peakingu…tylko pamiętaj, żeby co jakiś czas się zatrzymać.

Intymne rozmowy SKYN® Condoms, Lubricants and Massagers

Bądź na bieżąco z naszymi nowościami i ofertami.
Odbierz 15% zniżki na pierwsze zamówienie!

-->