Co to jest audio-erotyka i czy jest to coś dla mnie?

27 paź 2022
minut
czytania
Co to jest audio-erotyka i czy jest to coś dla mnie?

Przedłużający się okres wymuszonej samotności, który towarzyszył początkowi pandemii, był dla wielu osób wyzwaniem. Ale pozwoliło to również odkryć potrzeby w zakresie pożądania i przyjemności z nowej perspektywy. Wyłaniający się związek między seksualnym dobrostanem a dbałością o siebie staje się coraz mniejszym tabu, opierając się na badaniach dotyczących pozytywnych, zdrowych efektów masturbacji i orgazmów.

Audio-erotyka odgrywa coraz większą rolę w życiu seksualnym ludzi, oferując bardziej integracyjny sposób odbioru treści dla dorosłych i pobudzenia. Aplikacje audio-erotyczne uwzględniają istotne dane seksualne, aby zwiększyć doznania słuchaczy, przyjmując, że 40% kobiet może mieć trudności z osiągnięciem orgazmu. Gina Gutierrez, współzałożycielka studia opowiadań erotycznych Dipsea, wykorzystała fakt, że według badań Instytutu Kinseya 90% kobiet wyobraża sobie scenariusze seksualne, by poczuć podniecenie.

Gatunek ten jest w przeważającej mierze tworzony przez kobiety, a jego treść obejmuje doświadczenia niebinarne i związane z kobiecą tożsamością. Kobiety z różnych środowisk budują nowe kariery w branży audio-erotyki, począwszy od pisania historii o pozytywnym wydźwięku seksualnym, poprzez podkładanie głosu, aż po zaangażowanie w produkcję. Jest to bardzo pożądana zmiana w stosunku do głównego nurtu porno, który jest nastawiony głównie na męskie spojrzenie i tworzy nierealistyczne oczekiwania, a także problematyczne stereotypy dotyczące kobiecego ciała i psychologii seksualności.

Zgoda odgrywa kluczową rolę w audio-erotyce, dlatego trzeba traktować ją jako pionierskie dzieło przyczyniające się do rozwoju zdrowej kultury seksualnej, pomagające ludziom zniwelować przepaść między fantazją a rzeczywistością. Niezależnie od tego, czy odczuwasz satysfakcję z życia seksualnego i szukasz nowych sposobów na jego urozmaicenie, czy też masz problemy z intymnością, warto zainteresować się tematem audio-erotyki.

Oto kilka miejsc, od których można zacząć

Dipsea ma swoją siedzibę w San Francisco i opisuje się jako platforma opowiadań erotycznych, na której mile widziane są wszystkie tożsamości. Aplikacja ta jest oparta na subskrypcji i oferuje podniecającą fikcję erotyczną, a także sekcję wellness poświęconą fantazjowaniu dla par oraz poradniki.

&Jane promuje treści erotyczne, które oddają wielopłaszczyznowy zakres prawdziwych doświadczeń kobiecych. Twórcy opowiadań mogą przesyłać erotykę dla subskrybentów, dając im możliwość „podglądania”. Z każdej miesięcznej subskrypcji, &Jane przekazuje procent opłat subskrypcyjnych na rzecz Woodhull Freedom Foundation, organizacji non-profit, która edukuje w zakresie zgodnej z prawem ekspresji seksualnej.

Emjoy założyła w Barcelonie Andrea Oliver Garcia. Oprócz katalogu opowieści audio-erotycznych Emjoy oferuje sesje wellness, które mają na celu zwiększenie libido, poprawę orgazmów i pewności siebie. Jest to aplikacja oparta na subskrypcji z bezpłatnym okresem próbnym.

Intymne rozmowy SKYN® Condoms, Lubricants and Massagers

Bądź na bieżąco z naszymi nowościami i ofertami.
Odbierz 15% zniżki na pierwsze zamówienie!

-->