Z lubrykantem czy bez – oto jest pytanie

2 cze 2023
minut
czytania
Z lubrykantem czy bez – oto jest pytanie

Naszym zdaniem – zdecydowanie z! Lubrykanty mogą być prawdziwym game changerem w sypialni. Badanie przeprowadzone w 2013 roku na grupie 2451 kobiet w wieku 18-86 wykazało, że dzięki użyciu lubrykantu 9 na 10 kobiet uważa seks za bardziej komfortowy i przyjemny.

Bez względu na to czy uprawiasz seks z partnerem, czy skupiasz się na zabawie solo, lubrykant może zwiększyć komfort, przyjemność, a nawet bezpieczeństwo podczas stosunku. Zapomnij o wszystkich mitach powstałych wokół używania żeli intymnych. Nie są one przeznaczone tylko dla tych, którzy mają problem z naturalnym nawilżeniem. Włączenie żeli do twojego życia seksualnego pomoże odczuć jeszcze więcej doznań niż kiedykolwiek wcześniej.

Odkryj lubrykanty SKYN.

Wszystkie ręce na pokład (gra słów jest tu jak najbardziej zamierzona!), używanie żelu intymnego podczas masturbacji czy masażu intymnego, może zwiększyć poziom stymulacji. Porównaj to z zabawą z użyciem suchej dłoni, a zobaczysz, co mamy na myśli. Niezależnie od płci, wieku czy orientacji seksualnej, żele intymne mogą pomóc ci odkryć głębię przyjemności.

Skoro już znasz zalety używania lubrykantów, zastanów się, który rodzaj będzie dla ciebie najlepszy. Na rynku mamy dostępne trzy główne rodzaje żeli intymnych:

  • Na bazie wody – uważane za jedne z najlepszych, ponieważ mogą być bezpiecznie stosowane z większością zabawek erotycznych i prezerwatyw (pamiętaj jednak, aby zawsze to sprawdzić) i zwykle nie podrażniają delikatnej skóry. Dodatkowo, łatwo go zmyć. Rozgrzewające czy smakowe lubrykanty zazwyczaj są na bazie wody. Aby jednak być drobiazgowym, musimy wspomnieć o jednej wadzie tego rodzaju żeli intymnych – w porównianiu do produktów silikonowych, wysychają one nieco szybciej, co oznacza, że może być konieczna dodatkowa aplikacja.
  • Silikonowe – dzięki ich lepkiej strukturze, ten rodzaj lubrykantów utrzymuje się dłużej niż te na bazie wody. Dlatego, często są one polecane do seksu analnego, mimo, że trudniej jest go zmyć. Silikonowe lubrykanty również są kompatybilne z wieloma zabawkami erotycznymi i prezerwatywami, jednak zawsze należy to sprawdzić przed wypróbowaniem.
  • Na bazie olejów – najlepsze do zmysłowych masaży, mają gęstą i lepką konsystencję. Należy ich jednak unikać przy stosowaniu prezerwatyw (zarówno lateksowych, jak i poliizoprenowych), bowiem olej ma tendencję do zwiększania ryzyka rozdarcia prezerwatywy. Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać jest to, że ta forma żelu intymnego może przyczyniać się do infekcji, gdy jest używana podczas penetracji.

Jesteś gotowy na to, aby odkryć nowy poziom przyjemności? Wybierz lubrykant odpowiedni dla siebie (i swojego partnera!). Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie coś dla siebie – wybór jest naprawdę duży.

Odkryj lubrykanty SKYN.

Intymne rozmowy SKYN® Condoms, Lubricants and Massagers

Bądź na bieżąco z naszymi nowościami i ofertami.
Odbierz 15% zniżki na pierwsze zamówienie!

-->