30 wskazówek, jak mieć lepsze życie seksualne po 50-tce

30 paź 2022
minut
czytania
30 wskazówek, jak mieć lepsze życie seksualne po 50-tce

Jest wiele rzeczy w naszym życiu, które zmieniają się wraz z wiekiem, w tym nasze życie seksualne. Nie oznacza to jednak, że seks po 50-tce musi się zmienić na gorsze.

Wyzwania związane z problemami medycznymi i zmieniającym się ciałem mogą mieć wpływ na sposób uprawiania seksu , ale dzięki tym 30 prostym radom w dalszym ciągu możliwe jest przeniesienie intymności tna wyższy poziom jeszcze długo po pięćdziesiątce.

Jeśli chodzi o seks po 50-tce, twoje zdrowie jest najważniejsze.

Porozmawiaj ze swoim lekarzem. Skutki uboczne niektórych leków mogą powodować obniżenie libido, zaburzenia erekcji lub suchość pochwy. Rozmowa z lekarzem na temat dostosowania dawki lub zmiany leku może zdziałać cuda dla twojego życia seksualnego.

Kontroluj ciśnienie krwi Wysokie ciśnienie krwi może powodować problemy sercowo-naczyniowe, które mogą prowadzić do zaburzeń erekcji.

Wysypiaj się. Wystarczająca ilość snu to ogólnie dobra rada, ale czy wiesz, że ma ona znaczący wpływ na twoje życieseksualne? Badania pokazują, że poziom testosteronu u mężczyzn spada, gdy nie wysypiają się, co może prowadzić do problemów z erekcją. A kobiety mają tendencję do odczuwania większego pobudzenia po dobrze przespanej nocy.

Unikaj picia zbyt dużej ilości alkoholu. Alkohol zaburza zdolność odczuwania stymulacji seksualnej, co może prowadzić do tego, że mężczyźni mają problemy z wytryskiem, a kobiety trudniej osiągają orgazm.

Lubrykant Wraz z wiekiem i wejściem w okres menopauzy u kobiet ściany pochwy są coraz cieńsze i bardziej suche, co jeśli nie jest leczone, może prowadzić do bolesnego seksu. Używaj bezzapachowego lubrykanta na bazie wody, aby zapobiec jakiejkolwiek reakcji i cieszyć się lepszym seksem po menopauzie.

Stosuj środki nawilżające do pochwy. Podczas gdy lubrykantysą używane podczas seksu, środki nawilżające do pochwy są stosowane codziennie (jak balsamy do ciała), aby złagodzić objawy suchości pochwy.

Unikaj irygacji. Według ekspertów w dziedzinie zdrowia, między innymi z American College of Obstetricians and Gynecologists (ACOG), nie powinnaś stosować irygacji. Ta praktyka może zwiększyć suchość pochwy i zaburzyć florę pochwy.

Idź na energiczny spacer. Aktywność fizyczna jest niezbędna dla ogólnego dobrego stanu zdrowia i zdrowia seksualnego. Codzienny energiczny spacer może nie tylko poprawić nastrój, ale bycie w dobrej formie zwiększa twoje libido i sprawi, że poczujesz się lepiej.

Ćwicz jogę lub pilates. Sporty o niewielkim obciążeniu, takie jak joga i pilates, mogą poprawić Twoją elastyczność, co z kolei może sprawić, że poczujesz się bardziej odważnie, jeśli chodzi o odkrywanie nowych pozycji.

Ćwicz mięśnie Kegla. Z wiekiem mięśnie dna miednicy mają tendencję do osłabiania się, co może powodować różne problemy zdrowotne u obu płci. Codzienna praktyka Kegla może pomóc kobietom wzmocnić dno miednicy, a nawet pomóc mężczyznom przezwyciężyć przedwczesny wytrysk lub zaburzenia erekcji poprzez zwiększenie przepływu krwi do penisa.

Zrób sobie kąpiel. Jeśli odczuwasz dolegliwości bólowe lub cierpisz na artretyzm, ciepła kąpiel przed zbliżeniem pomoże twoim mięśniom się zrelaksować i rozluźnić stany zapalne w stawach.

Udane uprawianie seksu jako para po 50-tce tcerozpoczyna się przed pójściem do łóżka

Rozmawiaj ze swoim partnerem. Powiedzenie swojemu partnerowi o tym, co jest dla ciebie wygodne, a co nie, sprawi, że doznacie więcej przyjemności wiedząc jakie macie oczekiwania.

Zaplanuj to. Dla niektórych par, które są razem od lat, seks może często schodzić na dalszy plan w związku. Zaplanowanie czasu na intymnośćzapewni, że tak się stanie, a także pomoże uniknąć różnym pojawiającym się frustracjom.

Uprawiaj sekso różnych porach. Jeśli standardowo uprawiasz seksz partnerem wieczorem, wypróbuj seks jako pierwszą rzecz po obudzeniu się. To sprawi, że zupełnie inaczej spojrzysz na nadchodzący dzień.

Znajdźcie czas dla siebie nawzajem. W relacji przychodzi taki czas, kiedy wydaje się, że wiesz wszystko o drugiej osobie. Spędzając trochę czasu osobno może pomóc utrzymać związekprzy życiu i nadać swojemu związkowi trochę bardzo potrzebnej tajemnicy.

Zrób seksualną listę rzeczy do zrobienia Zapisz listę wszystkich intymnych rzeczy, których ty i twój partner nigdy wcześniej nie próbowaliście, ale chcielibyście spróbować, a następnie zabierzcie się do pracy, odhaczając punkty na liście. To świetny sposób na dalsze odkrywanie seksu jako para.

Podziel się wiedzą. Jeśli przeczytałeś ciekawy artykuł o seksie, czy to o technice czy o czymś, czego chciałbyś spróbować, podziel się nim ze swoim partnerem. W ten sposób będą mieli punkt odniesienia i nie będą czuć się tak, jakbyś ich krytykował.

Uprawianie seksu po 50-tce nie musi być nudne.

Zrób nastrój Jeśli czujesz się zdenerwowany lub nie czujesz się komfortowo, gdy twój partner widzi cię nago w świetle dnia, wypróbuj nastrojowe oświetlenie. Nie tylko sprawi, że poczujesz się bardziej komfortowo, ale również nada pomieszczeniu zmysłowy wygląd.

Daj sobie czas. Jeśli doświadczasz suchości pochwy, daj sobie wystarczająco dużo czasu, aby zbudować podniecenie i poczuć się zmysłowo. Twoje ciało będzie miało więcej czasu na wytworzenie naturalnego nawilżenia.

Spraw, aby gra wstępna była głównym wydarzeniem. Jeśli zaczęłaś odczuwać ból podczas seksu penetrującego po menopauzie, skup się na grze wstępnej, np. na wzajemnej masturbacji i seksie oralnym. Da Ci to szansę na odkrycie swoich pragnień bez bólu.

Zrób swojemu partnerowi masaż. W naszej kulturze zbyt dużo uwagi przykłada się do seksu penetracyjnego, a dotyk różnego rodzaju może prowadzić do intensywnych orgazmów. Spróbuj zrobić swojemu partnerowi zmysłowy masaż, a może odkryjesz nowe strefy erogenne, o których nie wiedziałeś.

Wypróbuj różne pozycje Im lepiej poznasz, co działa u Ciebie, a co nie, tym lepiej się będziesz czuć podczasseksu i tym bardziej będziesz mógł się nim cieszyć. Postaraj się, aby stosunek nie obciążał twoich stawów, stosując nieobciążające pozycje, takie jak leżenie na łyżeczce.

Bądź na górze Jeśli jako kobieta odczuwasz ból podczas seksu penetracyjnego, pozycja na górze może być korzystna, ponieważ pozwoli ci kontrolować głębokość penetracji i uniknąć niepotrzebnego bólu.

Użyj poduszki. Przede wszystkim musi być wygodnie. Umieszczenie poduszki pod plecami podczas pozycji na misjonarza może zapewnić dodatkowy komfort. Dodatkowo uniesiona pozycja pomoże partnerowi w dotarciu do określonych miejsc.

Poznaj swoją wewnętrzną łechtaczkę. Większość kobiet nie wie, że łechtaczka to coś więcej niż widoczna część, która wystaje ponad wargi sromowe. Wewnętrzna łechtaczka rozciąga się na dziesięć centymetrów wewnątrz Twojego ciała, owijając się wokół kanału pochwy. Poznaj różne sposoby stymulacji wewnętrznej łechtaczki, sama lub z partnerem, a odkryjesz zupełnie nowy świat orgazmicznychmożliwości.

Praktykuj peaking. Praktyka, określana również jako edging, polega na doprowadzaniu się prawie do orgazmu, a następnie zatrzymaniu na kilka chwil i ponownym rozpoczęciu stymulacji, aż do osiągnięcia gotowości do orgazmu. Ta technika może prowadzić do dłuższego seksu, zwiększonego podniecenia i lepszych orgazmów.

Użyj zabawek erotycznych. Wprowadzenie wibratorów i innych zabawek erotycznych do waszego życia seksualnego może urozmaicić wasz związeki pomóc osiągnąć niesamowite orgazmy. Po pierwsze poinstruuj partnera, w jaki sposób lubisz korzystać z zabawek erotycznych , a następnie wypróbujcie je razem.

Skup się na oddychaniu. Udowodniono, że głębokie oddychanie sprzyja relaksacji i uwalnia napięcie, ale wykazano również, że im mocniej oddychasz, tym intensywniejsze mogą być twoje orgazmy.

Śmiej się. Seks ma być zabawą, więc nawet jeśli napotkasz jakieś problemy, po prostu śmiej się ze swoim partnerem. Możliwe, że twój partner tak samo się denerwuje. Śmiech złagodzi napięcie, a potem oboje będziecie mogli lepiej się bawić.

Praktykuj bezpieczny seks. To, że weszłaś w okres menopauzy i nie możesz zajść w ciążę, nie oznacza, że nie jesteś narażona na choroby przenoszone drogą płciową. Używanie prezerwatyw i poddawanie się testom to świetne sposoby na zachowanie bezpieczeństwa.

Intymne rozmowy SKYN® Condoms, Lubricants and Massagers

Bądź na bieżąco z naszymi nowościami i ofertami.
Odbierz 15% zniżki na pierwsze zamówienie!

-->