5 powodów, dla których powinnaś spróbować seksu w czasie miesiączki

31 paź 2022
minut
czytania
5 powodów, dla których powinnaś spróbować seksu w czasie miesiączki

Zbyt mało osób uprawia seks podczas okresu!

W nowym badaniu wiele kobiet ujawnia, że w dniach, w których miesiączkują, nie uprawiają seksu. I rozumiemy to… tak jakby. Seks w czasie okresu może być krępujący, a do tego nie każda kobieta czuje się komfortowo rozbierając się, gdy ma wzdęcia i skurcze.

Istnieje jednak wiele prawdziwych powodów, dla których należy pominąć to, co oczywiste. Seks w trakcie miesiączki ma ogromne korzyści zdrowotne – a co najważniejsze, może pomóc kobietom poczuć się dobrze fizycznie, jednocześnie czując się lepiej ze sobą i jako para. Niektóre produkty mogą nawet pomóc zminimalizować bałagan, jednocześnie intensyfikując przyjemność.

Policzmy powody, dla których seks podczas okresu jest tak korzystny

1. Mniej skurczy. To pierwszy, najczęstszy argument. Skurcze menstruacyjne są spowodowane rytmicznymi skurczami macicy… jest to podobny rodzaj skurczu mięśni miednicy, który występuje podczas orgazmu. Udowodniono, że zmniejsza on ból miednicy, więc jest duża szansa, że twoje skurcze całkowicie znikną. Niektóre kobiety donoszą nawet, że przeżywanie orgazmu przynosi ulgę w migrenach menstruacyjnych. Bingo!

2. Krótsze menstruacje To jest naprawdę sprytny trik. Seks podczas miesiączki nie tylko może skrócić jej długość (skurcze miednicy podczas orgazmu ułatwiają wydalenie zawartości macicy), ale może też wywołać podwyższony stan pobudzenia. Wiele kobiet zgłasza zwiększony popęd płciowy podczas miesiączki. Mogą to powodować wahania hormonów i zwiększony przepływ krwi, ale dlaczego nie skorzystać z tego zwiększonego libido? W ciągu jednego życia kobiety będą miały okres około 6 i pół roku życia. Kiedy to tak podliczysz, brzmi to jak bardzo długi czas odmawiania sobie przyjemności!

Po prostu weź chusteczkę i idź na całość — podziękujesz mi później!
Nikki, 33

3. Darmowy lubrykant. Być może jest to oczywiste, ale wiele kobiet twierdzi, że seks w tym czasie jest jeszcze lepszy niż zwykle, ponieważ nie ma problemów związanych z suchością lub potrzebą używania lubrykanta. To wspaniałe uczucie dla wszystkich zaangażowanych, ponieważ seks podczas okresu oznacza, że rzeczy są naturalnie wyjątkowo mokre. „ Wskazówka… kiedy mam okres, seks pod prysznicem to moja ulubiona metoda, ponieważ sprzątanie przestaje być problemem. – Janelle, 28

4. Orgazmy i endorfiny. Oprócz łagodzenia skurczów, orgazmy są również fantastyczne dla ogólnego dyskomfortu i zmęczenia, które często towarzyszą menstruacji. Wraz z orgazmem następuje potężne uwolnienie substancji chemicznych w mózgu, zwanych endorfinami, które pomagają poprawić nasz nastrój

i łagodzić ból – to ogromny plus, jeśli czujesz się zmęczona, rozdrażniona lub po prostu źle. Dowiedz się więcej o znaczeniu kobiecego orgazmu w „Niwelowanie przepaści między orgazmami

5. Zmniejszony stres i lepszy sen. Endorfiny uwalniane podczas orgazmu są również niesamowite w obniżaniu poziomu stresu. Badania pokazują, że częstsze uprawianie seksu skutkuje mniejszymi skokami ciśnienia krwi i lepszym radzeniem sobie ze stresem. Seks podczas okresu to świetny sposób, aby poczuć się bliżej partnera, wzmocnić związek , zwiększyć intymność i poczuć się pewniej ze samym sobą.

Ale nie wierz nam na słowo – wypróbuj sama.

Intymne rozmowy SKYN® Condoms, Lubricants and Massagers

Bądź na bieżąco z naszymi nowościami i ofertami.
Odbierz 15% zniżki na pierwsze zamówienie!

-->