Dlaczego gra końcowa (ang. afterplay) jest tak samo ważna jak gra wstępna

30 paź 2022
minut
czytania
Dlaczego gra końcowa (ang. afterplay) jest tak samo ważna jak gra wstępna

To prawda… gra wstępna pomaga partnerom poczuć się bardziej intymnie, co ostatecznie prowadzi do tego, że obie strony czują się bardziej pobudzone”, mówi dr Debra Herbenick, dyrektor Centrum Promocji Zdrowia Seksualnego na Uniwersytecie Indiana w Bloomington.

I jest tylko jedna zasada: niezależnie od tego, ile czasu uważasz, że należy poświęcić na grę wstępną… zawsze należy pomnożyć przez co najmniej dwa.

Ale co z „grą końcową”?

Gra końcowa, jak można się domyślić, to chwile po seksie, i podobnie jak gra wstępna, może trwać zaledwie kilka minut — jak i wiele godzin…

Po seksie to czas, kiedy wrażliwość jest najwyższa, a intymność fizyczna osiągnięta – i może to być najlepsza część seksu we dwoje , choć często jest pomijana.

Gra końcowa może przybierać nieskończoną ilość form: przytulanie, pieszczoty, całowanie, wycieranie, wspólną kąpiel, drapanie po plecach itp. Ale niezależnie od tego, jaką formę przybierze, najczęściej zawsze skutkuje odnowieniem więzi z partnerem i zwiększeniem więzi emocjonalnej.

Badanie z 2014 roku wykazało, że pary, które celebrują grę końcową wykazują „większą satysfakcję seksualną w swojej relacji”. Badanie wykazało również, że czułość po stosunku była szczególnie ważna dla par posiadających dzieci, ponieważ intymność fizyczna w tej sytuacji jest niezwykle ważna.

Tak więc, podobnie jak gra wstępna jest ważnym aspektem wspaniałego seksu, to gra końcowa powinna być równie potrzebna.

Intymne rozmowy SKYN® Condoms, Lubricants and Massagers

Bądź na bieżąco z naszymi nowościami i ofertami.
Odbierz 15% zniżki na pierwsze zamówienie!

-->