Dziewictwo

31 paź 2022
minut
czytania
Dziewictwo

Postawmy sprawę jasno. Dziewictwo jest pojęciem… konstrukcją, całkowicie wymyśloną przez nasze społeczeństwo… z bardzo długą i skomplikowaną historią wyjaśniającą, dlaczego tak się dzieje. Każde pokolenie miało z tym swój własny związek.

W naszych nowoczesnych czasach utrata dziewictwa jest nadal uważana za ogromny kamień milowy – taki, który większość ludzi chce mieć jak najszybciej odhaczony na swojej liście. Ale to powoli zaczyna się to zmieniać, po raz pierwszy od dłuższego czasu

Dziś, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, mniej definiuje nas wiek, seksualność czy płeć… zamiast tego definiuje nas stan umysłu. Zamiast skupiać się tak bardzo na samym „akcie”, co jeśli wszyscy jesteśmy na drodze do ogromnej zbiorowej zmiany – takiej, która stawia naszą osobistą przyjemność na pierwszym miejscu. Och, jaki piękny byłby to świat…

Tak więc… w duchu postępu, obalmy kilka powszechnych i nie tak powszechnych mitów o „pierwszym razie” za pomocą szybkiej gry w…

1. Nienaruszona błona dziewicza czyni kobietę dziewicą.

Fałsz.
Po pierwsze – nie każda kobieta rodzi się z błoną dziewiczą; jest to całkowicie zdrowe i nie oznacza, że czegoś jej brakuje. Tampony, krew i palce mogą łatwo przejść przez pochwę bez naruszania błony dziewiczej. Kiedy kobieta po raz pierwszy uprawia seks z penetracją, błona dziewicza nawet wtedy nie znika – ona po prostu się rozciąga!

Jest to sprzeczne z językiem, którego używamy, gdy mówimy o „dziewictwie”. Prawda jest taka, że nic fizycznego nie jest „stracone”… nie ma biologicznych zmian w naszych ciałach.

2. Dziewictwo nie jest terminem medycznym

Prawda!
Światowa Organizacja Zdrowia twierdzi, że „test dziewictwa” jest pogwałceniem praw człowieka.. Dzieje się tak dlatego, że z medycznego punktu widzenia nie można stwierdzić, czy ktoś uprawiał seks, patrząc tylko na jego pochwę. Każda błona dziewicza wygląda inaczej … niektóre są perforowane, niektóre są w kształcie pączka, a niektóre są ledwo widoczne – ale zasadniczo oznacza to, że nie może być standardem dla określenia penetracji.

Nawet American College of Obstetricians and Gynecologists jest zdania, że z medycznego punktu widzenia dokładny test na dziewictwo po prostu nie istnieje.

3. Tracisz dziewictwo, kiedy uprawiasz penetracyjny seks waginalny z penisem.

To jest fałsz.
Dziewictwo jest heteronormatywne ze względu na fakt, że penetracyjny seks waginalny jest jedyną usankcjonowaną formą seksu w naszym społeczeństwie. Oznacza to, że pojęcie dziewictwa z definicji wyklucza społeczność LGBT… sugerując nieodłącznie, że seks w społeczności LGBT jest „mniej wartościowy”. Większość gatunków wykazuje zachowania homoseksualne… a jednak ludzie są jedynymi, którzy jeszcze nie zdołali tego w pełni zaakceptować.

4. Lepiej jest poczekać z użyciem zabawek erotycznych.

Również fałsz!
Znowu tampony, krew i palce mogą łatwo przejść przez pochwę bez naruszania błony dziewiczej. Mając to na uwadze, niektóre z najlepszych zabawek erotycznych dla kobiet są przeznaczone do użytku zewnętrznego – i nie muszą być użyte wewnątrz pochwy. Więc weź trochę lubrykanta, i idź na całość ze swoimi zabawkami erotycznymi …i ustal, co lubisz, zanim zaangażujesz się w relację z partnerem, to niezawodny sposób, aby seks z nimi był jeszcze lepszy, gdy nadejdzie czas.

5. Koncepcja dziewictwa utrwala cykl wstydu

Tak, to jest zdecydowanie prawda.
Czystość jest pojęciem… tak jak takim pojęciem jest też dziewictwo . Te dwie rzeczy są niebezpiecznie splecione, tworząc cykl wstydu dla właścicielek waginy. Kobiety są uczone od najmłodszych lat, że „czystość” jest czymś świętym, czego należy strzec. A także tego, że kiedy kobieta uprawia seks po raz pierwszy, to będzie to bolesne… będzie krwawienie (fałszywe i nieprawdziwe, nawiasem mówiąc). Ta koncepcja czystości po prostu nie istnieje dla mężczyzn. Istnieje nieskończenie wiele kulturowych powodów, które przyczyniają się do przepaści między orgazmami i tego cyklu wstydu, ale wszystkie one wydają się wynikać z naszego kulturowego zaprzeczenia kobiecej przyjemności. Nasze społeczeństwo osądza kobiety za to, że lubią seks, uprawiają przygodny seks i mają wielu partnerów seksualnych. A przecież umiejętność otwartej komunikacji z partnerem jest kluczem do osiągnięcia orgazmu.

Intymne rozmowy SKYN® Condoms, Lubricants and Massagers

Bądź na bieżąco z naszymi nowościami i ofertami.
Odbierz 15% zniżki na pierwsze zamówienie!

-->