Jestem w ciąży, jestem podniecona, czy seks w ciąży jest OK?

27 paź 2022
minut
czytania
Jestem w ciąży, jestem podniecona, czy seks w ciąży jest OK?

Gratulacje, jesteś w ciąży! Oprócz tego nowego doświadczenia w życiu możesz również doświadczyć ekscytującej zmiany w swoim życiu seksualnym. Seks w ciąży został opisany jako „orgazmiczny”, a niektóre kobiety doświadczają skrajnych poziomów pożądania w czasie ciąży.

Jeśli akurat jesteś kobietą w ciąży, która nie czuje się w ten sposób, lub która miota się pomiędzy uczuciem podniecenia a brakiem ochoty na zbliżenie z partnerem, nie martw się – to też jest normalne. Każda ciąża jest inna i zawsze powinnaś skonsultować się ze swoim ginekologiem w celu uzyskania fachowej porady i zaleceń.

Niezależnie od tego, do której grupy kobiet w ciąży się zaliczasz, oto kilka rzeczy, które warto wiedzieć o seksie w ciąży (i dlaczego warto spróbować).

Seks w ciąży jest bezpieczny
Niektórzy ludzie obawiają się, że seks w ciąży zaszkodzi dziecku, zarówno fizycznie, jak i psychicznie. W większości przypadków tak się nie dzieje: fizycznie szyjka macicy uniemożliwia penisowi partnera dotykanie macicy. Dziecko może poczuć się jak na zabawie tanecznej, ale na pewno nie pozostawi to u niego blizn psychicznych.

Warto zapamiętać

Jeśli jesteś w ciąży, ale jesteś w otwartym związku, nadal uprawiaj seks i ciesz się nim, ale pamiętaj o stosowaniu ochrony. Dlaczego? Zwiększony przepływ krwi zarówno do macicy, jak i szyjki macicy ułatwia chorobom przenoszonym drogą płciową przedostanie się do krwiobiegu.

Zawsze znajdzie się jakiś wyjątek od reguły. Jeśli należysz do tej kategorii, twój lekarz i/lub ginekolog udzieli ci porady w tym zakresie.

Seks w ciąży może być przyjemniejszy
Wiele kobiet w ciąży doświadcza większej wrażliwości „tam na dole”, dzięki zwiększonemu przepływowi krwi do macicy, szyjki macicy i rejonie pochwy, co pomaga również w nawilżeniu i osiąganiu bardziej intensywnych orgazmów. Może to być dodatkowa warstwa podniecenia, ponieważ nie ma obaw o antykoncepcję, owulację i tak dalej, co pozostawia ci swobodę uprawiania seksu kiedykolwiek i gdziekolwiek zechcesz (naturalnie w granicach rozsądku).

Seks w ciąży = kreatywność
Ze względu na rosnący brzuch być może będziesz musiała na jakiś czas zapomnieć o swoich ulubionych zwyczajach seksualnych. Pozycja na pieska, jeźdźca lub na misjonarza (ale niżej w łóżku, tak aby uniknąć dodatkowego nacisku na brzuch) mogą się sprawdzić. W każdym razie eksperymentowanie jest kluczem do tego, aby obie strony czerpały jak najwięcej przyjemności z seksu w ciąży. Baw się dobrze!

Intymne rozmowy SKYN® Condoms, Lubricants and Massagers

Bądź na bieżąco z naszymi nowościami i ofertami.
Odbierz 15% zniżki na pierwsze zamówienie!

-->