NIWELOWANIE PRZEPAŚCI

28 paź 2022
minut
czytania
NIWELOWANIE PRZEPAŚCI

Pięć wskazówek, jak otworzyć się na swoje fantazje seksualne

Prawdopodobnie nie myślisz o sobie jako o osobie szczególnie perwersyjnej, ale możemy się założyć, że w twojej głowie drzemie co najmniej jedna frywolna fantazja seksualna. Od zniewolenia poprzez zabawki erotyczne, aż po odgrywanie ról, dzielenie się fantazjami może odświeżyć relację lub wnieść jeszcze więcej emocji do nowej.

Ale fetysze i fantazje seksualne mogą być w dalszym ciągu tematem tabu. Jednak warto porzucić wstyd czy strach – to całkowicie normalne, że pragnienia seksualne wykraczają poza schematy. Oto kilka pomocnych wskazówek, jak bezpiecznie podzielić się nimi ze swoim partnerem.

Bądź gotowy
Zanim otworzysz się na kogoś innego, ważne jest, abyś sam czuł się gotowy. Oznacza to poukładanie sobie i przemyślenie wszystkiego w głowie. Dla większości osób rozmawianie o swoich fantazjach seksualnych nie jest zwykłą konwersacją, tak więc możliwe jest, że twój partner może mieć pytania. Bądź gotowy, bądź przygotowany i zapewnij swojemu partnerowi pełną uwagę.

Czuj się komfortowo
Wybór relaksującego otoczenia, takiego jak wspólna kąpiel lub przytulanie się na kanapie, pomoże uspokoić wszelkie nerwy wszystkich zaangażowanych osób i uniknąć dodatkowych emocji. Przedstaw swoje fantazje w sposób zabawy i ekscytujący – nie chodzi o to, że mówisz, że jesteś niezadowolony z waszego życia seksualnego we dwoje – i pamiętaj, aby opisywać seksowne scenariusze w sposób niewykluczający.

Nie skupiaj się na sobie
Jeśli twój partner nie otwiera się tak łatwo, zawsze możesz zadawać mu pytania, aby zaangażować go w rozmowę o seksie. Możesz się przygotować zaznajamiając się z badaniami na temat najczęstszych fantazji seksualnych. Ale pamiętaj, że są nieskończone możliwości, jeśli chodzi o to, co nas podnieca.

Bądź otwarty
Bądź pozytywnie nastawiony i nie oceniaj, bo może prowadzić to do zranienia uczuć lub poczucia bezbronności partnera.

Baw się tym
Przykładowo oboje zapisujecie swoje trzy najważniejsze fantazje seksualne i wrzucacie je do kuli. Następnie na zmianę losujecie jedną karteczkę i odczytujecie na głos. To może sprowokować dalszą dyskusję lub badanie – albo może was to również oboje podniecić i doprowadzić do urealnienia fantazji.

Bądź realistą z oczekiwaniami
Może niektóre z twoich fantazji seksualnych pozostaną fantazjami i nie będą odgrywane w rzeczywistości – ale to też jest w porządku. Jak zauważa Miranda Christophers, terapeutka zajmująca się seksem i związkami: „Wiele osób lubi zachować je tylko jako fantazję, ale dzielenie się nimi ze swoim partnerem i ewentualnie mówienie o nich erotycznie podczas seksu może naprawdę dodać pikanterii sytuacji”. Każdy jest zwycięzcą, skarbie!

Intymne rozmowy SKYN® Condoms, Lubricants and Massagers

Bądź na bieżąco z naszymi nowościami i ofertami.
Odbierz 15% zniżki na pierwsze zamówienie!

-->