Pierwszy raz z nowym partnerem: Oczekiwania a rzeczywistość

28 paź 2022
minut
czytania
Pierwszy raz z nowym partnerem: Oczekiwania a rzeczywistość

Oczekiwania: Będzie perfekcyjnie. Nie będziesz się denerwować. Oboje instynktownie będziecie wiedzieć, co was nawzajem podnieca. Oboje przeżyjecie orgazm. Nie będziesz potrzebować lubrykanta… ani ochrony. Możesz zapomnieć o grze wstępnej.

Jeśli dojdzie do seksu po raz pierwszy z nowym partnerem, sprawy niekoniecznie muszą pójść zgodnie z planem. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zmierzyć się z oczekiwaniami i sprawić, by doświadczenie możliwie jak najlepsze.

Oczekiwanie: Będzie perfekcyjnie

Rzeczywistość: Seks w prawdziwym życiu jest brudzący, ale to jest część zabawy! Możecie oboje być podenerwowani i chcieć się zadowolić, ale będziecie się lepiej bawić, jeśli pogodzicie się z niezręcznością wiążącą się z seksem. Ktoś z was puścił bąka? Zamień to w żart i powiedz swojemu partnerowi, że to dobry znak. Śmiech podczas seksu jest formą komunikacji, która pomoże zmniejszyć dystans do partnera.

Oczekiwanie:
Nie będziesz się denerwować

Rzeczywistość: Ale dlaczego miałbyś się denerwować? To nie jest twój pierwszy raz, kiedy uprawiasz seks. A czy nie jest lepiej, gdy seks jest spontaniczny? Nawet jeśli masz doświadczenie seks wymaga określonego poziomu zaufania i otwartości. Jeśli jesteś osobą niespokojną (w odniesieniu do seksu, ale nie tylko), pomocne może być wyjście na spacer, poćwiczenie jogi lub spędzenie czasu na medytacji. I oczywiście seks jest w większości przypadków spontaniczny, ale nie zaszkodzi rozmawiać z nowym partnerem i upewnić się, że oboje czujecie się gotowi na kolejny krok!

Oczekiwanie:
Nie będzie potrzebnylubrykant…lub ochrona

Rzeczywistość: Możesz być naprawdę podniecona, ale mimo tego odczuwać suchość w związku ze stresem, użyciem prezerwatyw, owulacją lub zabawkami erotycznymi. Około 17% kobiet pomiędzy 18 a 50 rokiem życia doświadcza tego problemu w jakimś momencie, tak więc zapakuj swój ulubionylubrykant do torby. Warto też przypomnieć, żeseks bez zabezpieczenia po raz pierwszy z nowym partnerem to zły pomysł – lepiej mieć za dużo prezerwatyw niż nie mieć wcale.

Oczekiwanie: Przeżyjesz orgazm

Rzeczywistość: To świetnie, jeśli macie wspólny cel, którym jest wzajemna pomoc w osiągnięciu orgazmu. Ale jeśli stanie się to twoim głównym celem, doświadczenie może nie być takie przyjemne. Jeśli jednak nie osiągniesz orgazmu, nie trzeba od razu zakładać najgorszego. Ostatnie badanie wykazało, że tylko 18,4% kobiet osiąga orgazm tylko poprzez penetrację w pochwie, a około 36,6% wymaga stymulacji łechtaczki. Radzimy spokojną rozmowę na ten temat z partnerem, zamiast poczucia winy czy udawania orgazmu.

Oczekiwanie:
Możesz pominąć grę wstępną

Rzeczywistość: Podczas gdy jest pewna satysfakcja w szybkim numerku, kiedy uprawiasz seks z nowym partnerem, dobrze jest zacząć powoli. Absolutnie nie należy pomijać gry wstępnej, ponieważ wzajemne całowanie i dotykanie za pomocą rąk lub zabawek erotycznych jest prawie tak samo przyjemne jak seks penetracyjny. Dodatkowo gra wstępna zwiększa podniecenie l, dzięki czemu możesz doświadczyć maksymalnej przyjemności z partnerem.

Koniec końców możesz czuć się podenerwowany w związku z perspektywą uprawiania seksu po raz pierwszy z nowym partnerem – próbowanie czegokolwiek nowego jest stresujące, a my mamy unikalne historie seksualne. Jeśli czujesz się nadmiernie zaniepokojony, poświęć więcej czasu na budowanie zaufania i rozmowę z partnerem na ten temat.

Intymne rozmowy SKYN® Condoms, Lubricants and Massagers

Bądź na bieżąco z naszymi nowościami i ofertami.
Odbierz 15% zniżki na pierwsze zamówienie!

-->