Seks po 50-tce: Dlaczego menopauza nie oznacza końcaseksu.

28 paź 2022
minut
czytania
Seks po 50-tce: Dlaczego menopauza nie oznacza końcaseksu.

Nie ma granicy dla satysfakcjonującego  życia  seksualnego – przyjemność jest czymś, co można odkrywać w każdym wieku. Jednak sytuacjamoże się skomplikować, gdy nadejdzie menopauza (także perimenopauza). Dzieje się tak, ponieważ na wiele czynników, które przyczyniają się do kobiecej przyjemności wpływają fizyczne zmiany zachodzące w ciele podczas menopauzy.

Czynnikiem, który najbardziej negatywnie wpływa na nastrój podczas seksu po menopauzie jest brak estrogenu. Wpływa to na pochwę, która może stać się sucha i mało elastyczna, a jej ściany cieńsze. To z kolei może prowadzić do bólu podczas seksu, zniechęcenia i spadku libido. Zgodnie z badaniami medycznymi publikowanymi w Obstetrics & Gynecology 68 – 87% kobiet doświadcza problemów z seksem po menopauzie. Problem jest bardziej powszechny, niż się wydaje, i dlatego należy mówić o nim w bardziej otwarty sposób.

Jakie są więc rozwiązania dla tej sytuacji? Zawsze warto porozmawiać o tym ze swoim partnerem – w końcu doświadczenia związane z menopauzą różnią się w zależności od osoby. Aby seks był bezbolesny, świetnym rozwiązaniem są lubrykanty. Gy seks staje się bezbolesny, często wzrasta również, libido, ale zawsze warto omówić z lekarzem inne możliwości leczenia. Dobrą wiadomością jest to, że niższy poziom estrogenunie wpływa na zdolność kobiet do osiągania orgazmu. Jeśli ty i twój partner czujecie, że warto wprowadzić urozmaicenie do waszego życia, aby podtrzymać żar namiętności, zabawki erotyczne dla dorosłych są wspaniałą i niedrogą opcją do wypróbowania.

Nawet jeśli menopauza wpływa na ciebie w negatywny sposób, nie uprawiaj seksu, jeśli nie sprawia Ci to przyjemności! Skoncentruj się na dotarciu do źródła problemu i znajdź najlepsze rozwiązanie dla siebie!

Intymne rozmowy SKYN® Condoms, Lubricants and Massagers

Bądź na bieżąco z naszymi nowościami i ofertami.
Odbierz 15% zniżki na pierwsze zamówienie!

-->