Spadek libido: dlaczego niskie libido jest w porządku?

29 paź 2022
minut
czytania
Spadek libido: dlaczego niskie libido jest w porządku?

Dźwięk ciszy. Tak można to odczuwać, gdy mamy do czynienia z niskim libido. Jedno spojrzenie na gorącą popkulturę, a okazuje się, że „prawdziwi” mężczyźni i kobiety mają nienasycony apetyt na seks.

Dane pokazują jednak, że wahania poziomu pożądania dotyka jedną na trzy amerykańskie kobiety (w każdym wieku i o każdej orientacji seksualnej). Niższy popęd płciowy wydaje się być mniejszym problemem dla mężczyzn – dane wskazują, że problem ten dotyczy od 1% do 20% mężczyzn, ale może oni milczą ze wstydu?

Niskie libido jest bardziej powszechne niż nam się wydaje. *Oddycha z ulgą*. Zamiast wstydzić się, że twój związek jest obecnie prawie platoniczny, poświęćmy chwilę na zrozumienie, dlaczego niskie libido się zdarza. Brak równowagi hormonalnej, niska samoocena, leki, bolesny seks, poczucie wstydu związane z pragnieniami seksualnymi i wysoki poziom stresu mogą przyczynić się do braku seksu w związku lub małżeństwie. Albo masz po prostu niski popęd płciowy i wystarczający jest rewelacyjny seks raz w tygodniu/miesiącu. Jakość ponad ilość!

Wielu terapeutów seksualnych sugeruje, że kluczowa jest równowaga między umysłem a ciałem. Tak więc, jeśli chcesz zwiększyć swój popęd płciowy, oto kilka porad:

  • Bądź ze sobą szczery. Czy jesteś zadowolony z obecnego życia seksualnego?
  • Porozmawiaj ze swoim partnerem. Co oboje możecie zrobić, aby uniknąć małżeństwa/związku pozbawionego seksu?
  • Porozmawiaj z terapeutą. Wspólny problem to problem zmniejszony o połowę!
  • Nie spiesz się z rozpoczęciem leczenia terapią hormonalną. Spróbuj dokonać drobnych, zdrowych zmian, takich jak dobry sen i zdrowe odżywianie oraz znajdź czas na ćwiczenia.
  • Ignoruj szkodliwe wiadomości, które utrwala społeczeństwo. Nie jesteś „gorszym” mężczyzną, jeśli nie myślisz o seksie 24 godziny na dobę. Nie jesteś dysfunkcyjną kobietą, jeśli nie masz ochoty na seks przez cały czas. Nie jesteś też dziwką, jeśli masz wysoki popęd seksualny (i akurat to czytasz).
  • Bądź dla siebie dobry/dobra.

Intymne rozmowy SKYN® Condoms, Lubricants and Massagers

Bądź na bieżąco z naszymi nowościami i ofertami.
Odbierz 15% zniżki na pierwsze zamówienie!

-->