Spraw, aby twój pierwszy raz był naprawdę wystrzałowy

29 paź 2022
minut
czytania
Spraw, aby twój pierwszy raz był naprawdę wystrzałowy

Wyjaśnijmy sobie kilka rzeczy, jeśli chodzi o seks po raz pierwszy.

Seksualne debiuty są dziwne, zabawne, niechlujne, niezręczne, ważne, nieważne, pamiętne i przede wszystkim inne dla każdej osoby. Ponieważ seks oznacza różne rzeczy dla różnych ludzi.

Może to być decyzja skrupulatnie zaplanowana lub podjęta pod wpływem chwili.

Internet jest wypełniony sprzecznymi poradami i mnóstwem pornografii promującej szkodliwe ideały seksu, dlatego też przygotowaliśmy małą listę, aby wyjaśnić, czy kilka klasycznych skojarzeń dotyczących pierwszego razu jest prawdziwych, czy fałszywych. Zacznijmy od penetracji.

Pierwszy raz = Pierwszapenetracja (da o con un pene)

FAŁSZ.
Widzisz to w filmach, słyszysz w piosenkach, czytasz o tym w książkach. „Pierwszy raz” zawsze dotyczy penisa i pochwy. To jest tylko heteronormatywna narracja, że prawdziwy seks jest tylko pomiędzy cis mężczyzną a cis kobietą. Tak nie jest. Ty decydujesz, kiedy miałeś swoje pierwsze doświadczenie, czy było z penetracją czy nie.

Nie możesz stracić dziewictwa.

To jest PRAWDA.
Gdzie by ono zniknęło? Lekarz nie może stwierdzić, czy uprawiałaś seks, czy nie, ponieważ dziewictwo jest konstrukcją społeczną. Konstrukcja społeczna, która trwa w starym poglądzie i stara się ciebie do niej przekonać, że twoja uczciwość i życie seksualne są w jakiś sposób powiązane. Więc następnym razem, gdy zapytasz się „Czy straciłaś dziewictwo?”, może spróbuj „Czy zaczęłaś uprawiać seks?”, „Czy miałaś swój debiut?” lub ulubione „Czy kiedykolwiek tarzałaś się w sianie?” albo po prostu nie pytaj. Czy to takie ważne, aby wiedzieć? Czy nie byłoby wspaniale, gdybyśmy przestali skupiać się na tym, czy ktoś uprawia seks, a zamiast tego gdybyśmy włożyli tę energię w to, by seks był naprawdę fantastyczny? Tylko taka myśl.

To tylko twoja sprawa, co robisz a czego nie robisz.

3000% PRAWDA
Jest to prawdą zawsze, za każdym razem, gdy decydujesz się na seks, nie tylko za pierwszym razem. Ale jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z seksem, jest to bardzo ważne. Chodzi o to, by dowiedzieć się, co i jak lubisz robić, w swoim własnym tempie, w bezpiecznej przestrzeni.

To zawsze boli.

Fałsz. Fałsz. FAŁSZ.
Ten niebezpieczny mit powoduje, że ludzie wierzą, że ból jest zawsze częścią seksu. Upewnij się, że komunikacja jest jasna i wiedz, że możesz przestać w każdej chwili. Pamiętaj, że lubrykant jest twoim najlepszym przyjacielem. Dzięki niemu wyeliminowane jest tarcie, co zapewnia bezbolesny seks.

Każda kobieta krwawi po pierwszej penetracji.

Nie, to jest FAŁSZ.
Niektóre kobiety krwawią, niektóre nie. To zależy od tego, czy masz błonę dziewiczą, którą niektóre kobiety mają, a niektóre nie. To jest tak proste. Jeśli wystąpi krwawienie, nie martw się, to prawdopodobnie nic wielkiego. Upewnij się, że tobie i twojemu partnerowi nic nie jest, weź chusteczkę, podłóż ręcznik i kontynuuj.

Lepiej jest poczekać z użyciem zabawek erotycznych.

Niee, to jest FAŁSZ.
Jedyną zasadą w seksie jest zgoda, resztę musisz sobie dopowiedzieć i zdecydować. Zabawki to świetny sposób na odkrywanie przyjemności, zwłaszcza z nowym partnerem. Zawsze potrzeba trochę czasu i cierpliwości, aby poznać swoje ciała, więc dlaczego nie skorzystać z pomocy zabawek erotycznych?

Wszystko musi być perfekcyjne za pierwszym razem.

Nie FAŁSZ.
Będzie daleko od perfekcji Będą odgłosy z pochwy, trącanie łokciami, zderzanie twarzami i dużo płynów ustrojowych. Ale hej, masz całe życie na odkrywanie seksu, partnerów i pozycji. Nowa osoba oznacza nowe preferencje, a czyż nie jest to ekscytujące? Jest mnóstwo ludzi do całowania, pieszczenia i przytulania. Pierwszy raz to tylko jeden z wielu. Szczerze mówiąc, za każdym razem, gdy śpisz z kimś nowym, to jak pierwszy raz.

Więc bądźcie pewni, że każdy z nas próbuje odnaleźć siebie i swoje ciało. Staraj się komunikować, bądź bezpieczny i wiedz, że seks jest tym, czym chcesz, aby był.

Intymne rozmowy SKYN® Condoms, Lubricants and Massagers

Bądź na bieżąco z naszymi nowościami i ofertami.
Odbierz 15% zniżki na pierwsze zamówienie!

-->