W ŚWIETLE RADARÓW

28 paź 2022
minut
czytania
W ŚWIETLE RADARÓW

Czy to w porządku, jeśli nie lubię się masturbować?

Wiele feministek z pozytywnym nastawieniem do seksu uważa, że masturbacja jest wszystkim i stanowi wyzwolenie seksualne dla kobiet. Jeśli identyfikujesz się jako kobieta, może wydawać się, że twoja przyjemność seksualna jest na przegranej pozycji. Wcześniej: jeśli się masturbujesz, jesteś zepsuta i zdeprawowana. Teraz, jeśli się nie masturbujesz, coś jest z tobą nie w porządku.

Ale proszę o tym pamiętać: masturbacja nie każdemu przypadnie do gustu Istnieją dwie zasady dotyczące seksu, które obowiązują wszystkich – uprawianie seksu za zgodą oraz seksu bezpiecznego. Poza tym możesz zdecydować się na cokolwiek chcesz.

Niezależnie od tego, jak się identyfikujesz, jeśli zdecydowałaś się nie masturbować nikt nie powinien cię zawstydzać ani naciskać na zmianę zdania. Oto tylko kilka powodów, dla których możesz nie lubić masturbacji.

Nie czerpię z tego przyjemności: Zakładanie, że każdy lubi się masturbować, to kolejny sposób na zaszufladkowanie ludzi – taki, który przy okazji pomija osoby aseksualne. Krótkowzrocznością jest również myślenie, że jeśli ktoś nie lubi sprawiać sobie samemu przyjemności, jest oziębły i niezdolny do uprawiania wspaniałego seksu. Mniej osądu proszę.

Znudziło się ci to już: Zbyt wiele nawet dobrego może mieć swoje wady. Zbyt częste masturbowanie się może prowadzić do zmęczenia, mniejszego entuzjazmu w stosunku do seksu z partnerem lub mniejszej więzi seksualnej z partnerem.

Po prostu wolisz seks z inną osobą: Jeśli emocjonalna więź podczas seksu jest wysoko na liście twoich priorytetów, to samozadowolenie po prostu nie dostarczy ci korzyści, których oczekujesz. Możesz chcieć odkryć wzajemną masturbację ze swoim partnerem – lub po prostu skorzystać z łączonej przyjemności seksualnej! Twój wybór.

Nasze podsumowanie? Prawdziwe wyzwolenie seksualne pochodzi z wyboru tego, czego chcesz (czego naprawdę, naprawdę chcesz), niezależnie od tego, co mówią dane lub co działa na twoich przyjaciół.

Intymne rozmowy SKYN® Condoms, Lubricants and Massagers

Bądź na bieżąco z naszymi nowościami i ofertami.
Odbierz 15% zniżki na pierwsze zamówienie!

-->