Znajdowanie czasu na seks

27 paź 2022
minut
czytania
Znajdowanie czasu na seks

Stała aktywność. Nieustanna wielozadaniowość. Krok od wypalenia zawodowego. Czy to dziwne, że seks w związku może zejść na dalszy plan? Długotrwałe zamknięcie nie pomogło: dla par żyjących w jednym gospodarstwie domowym nie było nic mniej seksownego niż bycie zamkniętym z partnerem/partnerką 24/7. Kiedy euforyczny okres miodowego miesiąca się skończy, znalezienie czasu na seks i utrzymanie bliskości może wydawać się jeszcze jedną istotną rzeczą do zaplanowania wśród zwykłych spraw.

Więc jak możesz przesunąć seks na wyższą pozycję na liście swoich priorytetów? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć.

Sprawdź, jak wygląda twoje życie seksualne (lub jego brak)

Pamiętaj, aby zachować otwartość i ciekawość, gdy rozmawiasz o swoim życiu seksualnym, pozostając w parze z inną osobą. Agresja lub oskarżenia nie są przyjemne i kto chciałby być odbiorcą takiej negatywnej energii? Podziel się informacjami na temat aktualnej sytuacji zanim zaczniesz poszukiwać przyczyny rzadszych kontaktów seksualnych. Partner lub partnerka może chcieć lub potrzebować od ciebie czegoś, o czym trudno rozmawiać. Możesz czuć, że dopadła cię rutyna i chcesz spróbować czegoś nowego. To moment, w którym możesz się podzielić swoimi refleksjami.

Zarządzanie oczekiwaniami (dotyczącymi seksu)

Masz już dosyć wszystkiego. Być może celem nie powinno być dążenie do seksu każdego dnia, ale ponowne zbliżenie jako para. Poszukaj bliskości w codziennych czynnościach, takich jak leżenie obok siebie podczas czytania, wspólne gotowanie i jedzenie posiłku – nieprzerywane przez telefon – lub wspólna kąpiel. To powinno zadziałać w przypadku obu twoich harmonogramów, niezależnie od tego, czy mieszkasz z partnerem/partnerką razem czy osobno, w tym samym mieście czy pozostajesz w związku na odległość.

Zaplanuj seks

Wygospodarowanie czasu na seks może nie brzmi romantycznie, ale przyjmijmy praktyczne podejście jak dorośli, którymi przecież jesteśmy. Skup się na oczekiwaniu na randkę z finałem erotycznym, którą może zapoczątkować seksting z kilkugodzinnym wyprzedzeniem lub zakup nowej zabawki erotycznej, która przyniesie przyjemność zarówno tobie, jak i partnerowi/partnerce. Może zadecydowaliście, że seks penetracyjny nie będzie celem na początku, co pozostawia wiele opcji, aby na nowo odkryć waszą bliskość, w tym wzajemną masturbację.

Rzeczywistość jest taka, że wzajemne dopasowanie popędu seksualnego partnerów w związku jest celem niemożliwym do osiągnięcia. Wspólne zaplanowanie seksu pokazuje, że oboje chcecie i jesteście zaangażowani w swoje życie seksualne jako para. To obiecujący początek.

Intymne rozmowy SKYN® Condoms, Lubricants and Massagers

Bądź na bieżąco z naszymi nowościami i ofertami.
Odbierz 15% zniżki na pierwsze zamówienie!

-->